Forex Broker shqyrtime

Forex Broker shqyrtime

i huaj tregun e këmbimit, i njohur gjithashtu si Forex, është një decentralizuar mbi-the-counter treg, ku institucionet e mëdha financiare të tregtisë miliarda dollarë në të huaj monedhë përditshme. Tregu valutor është i hapur nga e diela në 6:00 ores. EST të premten në 5:00 ores. IS, duke e bërë atë praktikisht një e hapur e tregut të aksioneve 24 orë në ditë. Edhe pse bankat e mëdha janë lojtarët e madhe në këtë treg, me përmirësimin e teknologjisë në Internet, një automjet u shfaq për tregtarët për të marrë përfshirë në botën e mrekullueshme të të huajve.

Jo të gjithë forex kompanitë janë të njëjta; në fakt, disa të përfundojnë duke u mashtrimet vetëm! Forex drejtë agjentët do të jetë atje për ju sa herë që keni nevojë për to. Ata do të ju ofrojë me trajnimin e software dhe të ju ndihmuar në të gjitha fazat e udhëtimit tuaj. Në qoftë se ju jeni jo duke punuar me një kompani të mira në internet forex, ajo do të jetë shumë e vështirë që të jetë suksesshëm me biznesin tuaj – sidomos nëse janë të reja në treg. poshtë janë faktorë që ju duhet të marrin në konsideratë para se të hapni një forex trading llogari

  • Demo llogari tregtare

Një gjë për të të marrë parasysh kur ju vendosni për të shqyrtuar një ndërmjetësi Forex është shuma e nevojshme për hapni një llogari. Ajo është gjithmonë e këshillueshme për të filluar me një Forex tregtare demo llogari. Çdo broker Forex respektuar do të ofrojë këtë. Supozoni se ju shpenzuar pak javë testimi një strategji tregtare në llogarinë tuaj demo dhe mendoj se është koha për të vënë atë në internet. megjithatë, ju doni të jenë të kujdesshëm me paratë tuaja. Ajo është e mirë për të gjetur një ndërmjetësi Forex që ofron fleksibilitet të qenë në gjendje për të depozituar një Shuma të vogla për të filluar me, deri sa ju ndiheni më të rehatshme. Nuk është një i madh Dallimi në mes të humbjes 100 pips në një llogari mikro dhe një të humbur në a grumbull normal.

  • përballueshmërinë

Një nga të parët gjëra që ju duhet të shikoni për kur është fjala për ndërmjetësit Forex është diçka përballueshme. Kjo është veçanërisht e vështirë për të gjetur këto ditë, sa herë që ne priren për të menaxhuar çdo gjë në mënyrë elektronike. Ndërsa ajo sigurisht që është i përshtatshëm për ju të tregtisë në internet duke përdorur një platformë online, ka edhe diçka për të të jetë në gjendje të marr në telefon dhe të flisni me një ndërmjetësi në qoftë se ka një problem. Forex agjentët që bëjnë veten në dispozicion në këtë mënyrë janë me të vërtetë përpara paketë. Kur ju të gjeni një të tillë që ju lejon për të bërë atë, kjo është zakonisht një zgjedhje të madhe.

  • platforma online

Një tjetër mënyrë për të kërkoni për agjentët e besueshme Forex është nga lloji i sistemit që ato ofrojnë në e tyre Online platformë. Për dikë të ri në tregun Forex, që ka në internet mësime në dispozicion është një domosdoshmëri. Shumë agjentët Forex të cilët merren me platforma online ofrojnë këto mësime në formën e videos shkarkohen dhe dokumente tekst. atje duhet të ketë asnjë dyshim në mendjen tuaj për atë që ju po bëni dhe kjo mund të ju jap Besimi për të filluar tregtare pothuajse menjëherë.

Në të njëjtën kohë, Këto ndërmjetësit Forex duhet të ofrojë mjete të avancuara për këdo që ka tregtare është në tregun e Forex për disa kohë. Këto mjete nuk mund të përdoren nga fillestar, por ata me të vërtetë mund të ju ndihmojë të kurseni kohë kur ju jeni pak më të njohur me platformën ju jeni duke përdorur. Ajo është gjithashtu diçka që një fillestar duhet të shikoni për sa lejon ju e dini se platforma ju jeni duke përdorur ka të Disponueshmëria të tregtisë me ju si ju të mësoni më shumë rreth Forex tregtare.

  • Tarifat shtesë

disa Forex agjentët do të marrë pagesën nga ju një tarifë çdo herë që të shtoni para në llogarinë tuaj, ose ndoshta kur ju tërheqë atë. Një zgjidhje më të mirë për ndërmjetësit Forex do të përfshijë dikush që nuk ka ngarkuar këto tarifa. Kjo mund të ju ndihmojë të mbani paratë që ju të fituar në tregun e Forex dhe riinvestojmë atë.

  • përhapet

Një tjetër gjë për të vështrim është përhapet. Edhe në qoftë se çdo broker Forex ju tregon se ata nuk e bëjnë ngarkuar një komision, ata bëjnë para me përhapjen, e cila thotë se ata do ju lejojnë të shitur apo të blerë një monedhë për një ndryshim në pips. ndonjëherë kjo Dallimi është fikse, herë të tjera ajo është e ndryshueshme. Shumë Forex brokers ofrojnë një më të vogla, edhe pse përhapja e ndryshueshme; megjithatë, kur lajmi financiar është lëshuar, kushtet e tregut mund të bëhet shumë e paqëndrueshme dhe, në qoftë se ju tregtisë gjatë këtij periudhë, ju do të jetë mënjanua. personalisht, Unë preferoj përhapet fikse, sepse unë e di se sa paguajnë kam për të hyrë ose dalë nga transaksion paraprakisht. zakonisht, përhapet më të afërt përkasin EUR / USD palë, e cila është në përgjithësi në mes 2 dhe 3 pips mesatarisht.

  • mundësitë e pagesës

një faktor tjetër për shënim është mundësitë e pagesës. A është e vështirë për të marrë paratë tuaja prapa? Çfarë Automjetet e bën përdorimin ndërmjetësi Forex për të kthyer paratë e tyre? A është praktike? Ka një numër të problemeve të shikoni për kur analizimin e një ndërmjetësi Forex. software Përfshirë, shërbimi ndaj klientit dhe nëse ata janë të regjistruar me autoritetet kompetente. Gjëja e rëndësishme është për të bërë detyrat e shtëpisë tuaj paraprakisht, kështu që ju mund të përqëndrohen në pjesën e fun për të bërë para me forex trading.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *